Deze website gebruikt cookies. Door gebruik te maken van deze website, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies.

Sluiten
Gorcumse literatuurprijs
Voor jong en oud,
Nederland en Vlaanderen

Winnaars

Gorcumse literatuurprijs

Op deze pagina vindt u een lijst met de winnaars van de Gorcumse literatuurprijs van 1988 tot 2019. De winnaars zijn gecategoriseerd in decennia vanaf de jaren '80. Of klik op de knop voor een foto overzicht.

De jaren '80

  • 1988: Mariet Lems uit Zoetermeer met het verhaal Nanne uit 75 inzendingen.
  • 1989: René van de Hoofd uit Ermelo met het gedicht Zomeravond uit 149 inzendingen.

De jaren '90

  • 1990: Annie Penders uit Dieren met het verhaal Het blauwe vogeltje uit 125 inzendingen, thema Halflandelijkheid.
  • 1991: Arjan Visser uit Amsterdam met het verhaal Vlammen uit 123 inzendingen.
  • 1992: Claire Nelissen uit Haarlem met het verhaal Vijf zinnen uit 90 inzendingen uit de Benelux, Thema Vijf zinnen. (Voor het eerst is er een officiële gemeenteprijs uitgereikt)
  • 1993: Inge van Laanen uit Nijmegen met het verhaal We are the champions uit 70 inzendingen, thema Met vlag en wimpel.
  • 1994: Polly-An Tromp uit ’s Gravenlande met het verhaal Spoorlijn uit 138 inzendingen, thema Op zoek.
  • 1995: Jeanette van Dijk uit Amsterdam met het verhaal Achter op de fiets uit 208 inzendingen, thema Gemengde gevoelens.
  • 1996: Jan Schotte uit Rotterdam met verhaal de Stadhouder uit 180 inzendingen, thema Op leven en dood.
  • 1997 Paul Katoen uit Uithoorn met het gedicht Haiku, Boris Wanders met Hond aan het ontbijt, A. Catherine met De contactadvertentie uit 110 inzendingen, thema In geuren en kleuren.
  • 1998: M. Lamers met zonder titel, A. Buskens met Nixos, J. Nieswaag met Déja vu.
  • Geen officiële gemeenteprijs meer, sponsoring door SNS-bank, tweejaarlijkse prijs.
  • 1999 Bep Grootendorst uit West Kapelle met het gedicht Stille week, C.H.M. Driesen met Vagevuur, B.A. Brussen met Heaven or hell uit 81 inzendingen, thema Hemel en Hel.

De jaren 2000

  • 2000 Maret van Hagen met Graaf Florisstraat, Ingrid Esther met Stellateerpin, F.J. mink met Zeg! Heb jij voor mij.
  • 2001 Ina Schuitemaker met het gedicht Seizoenen voor de categorie Gorcum en omgeving, Ep Meijer uit Driebergen voor de categorie proza, Femke Mesman uit Lisserbroek voor de categorie poëzie uit 117 inzendingen, thema Seizoenen, juryleden zijn redactieleden van het literair tijdschrift Schoon Schip.
  • 2003 Hilma Bruinsma met het verhaal Stadspoort tijdpoort voor de categorie Gorcum en omstreken, Laurens Ham uit Amstelveen met Mijn god in de categorie proza, Marcel Rademakers uit Leuven voor de categorie poëzie uit 179 inzendingen.
  • 2005 Vicky Francken met staakt het vuren, thema Verandering.
  • 2007 Joke van der Ark uit Hendrik-Ido-Ambacht in de categorie Gorcum en omstreken met Een seconde van zien (verhaal). Martha Buitenkamp uit Eelde, in de categorie proza met Mijn oogopslag, Geert Loman met gedicht Kind, thema Met andere ogen.
  • 2009 Sanne Leysen uit Gorinchem in de categorie Gorcum e.o. met het gedicht Het levenlicht, Mike Van Acoleyen uit Ingelmunster (West-Vlaanderen) won in de categorie proza met zijn essay Aan de godin van de dageraad, Anneke Wasscher uit Leek met haar gedicht Levenslicht in de categorie poëzie.

De jaren 2010

  • 2011 Jan Bouman uit Woudrichem met het gedicht Waar Ik Woon in de categorie Gorcum en omstreken, Walter Verraes met Watou 2011, Leonie Pas met Nieuwe dingen uit 248 inzendingen uit Nederland en Vlaanderen.
  • 2013 De prijs is dit jaar niet uitgeschreven.
  • 2014/2015 Volwassenen vanaf 20 jaar: Hettie Clements uit Gorinchem met het verhaal Beroerde muren. Tweede Gert-Jan van den Bemd uit Breda met Mysterie. Derde Jeannette Jansen-Kim uit Apeldoorne met Buiten zinnen.
  • 2014/2015 Jongeren van 14 t/m 19 jaar: Kim Schreurs uit Haelen met het verhaal Schijnen. Tweede Myrthe Van Craenenbroeck uit Lennik, België met De andere richting uit. Derde Nelleke Mulder uit Buurmalsen met De reis.
  • 2015/2016 Saskia de Vries uit Amsterdam (volwassenen) met het gedicht De vergeten vrouw en Nelleke Mulder uit Buurmalsen (jongeren) met het gedicht Die blik.
  • 2016/ 2017 Annette Akkerman uit Maarssen (volwassenen) met het verhaal Wilskracht en Christhe Vreugdenhil (jongeren)  uit Gorinchem met het verhaal Het concert.
  • 2017/2018 Myrte Leffring uit Rotterdam met het gedicht De dag breekt aan en Yannick Smit (jongeren) uit Leiden met het gedicht Dichtbij
  • 2018/2019: Jubileumwinnaars van de 25ste uitschrijving voor volwassenen, de 5de keer voor jongeren van 16 tot en met 19 jaar (bovenbouw voortgezet onderwijs) en de primeur voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar (onderbouw van het voortgezet onderwijs). In het jubileumjaar zijn gedichten en verhalen ingezonden. Totaal 122 inzendingen:
    • Rachel Golstein met het gedicht Beschuit met muisjes (18 jaar, Meteren)
    • Naomi Bos met het gedicht Lente vieren (13 jaar, Werkendam)
    • Veerle Buiks met het verhaal Vier seizoenen in een dag (15 jaar, Woudrichem)
    • Bauke Vermaas met het gedicht Mokka (Zwolle)
    • Bruno Lowagie met het verhaal Opa 75 (België)

De jaren 2020

2019/2020: 26ste uitschrijving, 150 inzendingen, thema Vrijheid! In het kader van 75 jaar vrijheid.

  • Nadine Koelewijn met het verhaal Tranen van geluk (12 t/m 15 jaar, Veen, Noord-Brabant),
  • Anne-Lynn Knibbe met het gedicht Vrijheid (12 t/m 15 jaar, Gorinchem, Zuid-Holland),
  • Lianne Smitsman met het verhaal Levenslicht in de duisternis (16 t/m 19 jaar, Waardenburg, Gelderland)
  • Annemijn Smits met het gedicht Door de ogen van de wereld (16 t/m 19 jaar, Rijswijk, Zuid-Holland
  • Corry Bloodshoofd-Breeden met het verhaal Eindelijk vrij (20 jaar en ouder, Dalem, Zuid-Holland)
  • Gino Dekeyzer met het gedicht 6 april 43 (20 jaar en ouder, Assebroek, België)

2020/2021: 27ste uitschrijving, 220 inzendingen, thema Wat laat je na, hoe wil je herinnerd worden? in het kader van het Hugo de Grootjaar

  • Naomi Bos met het verhaal Verloren vondst. (12 t/m 15 jaar, Werkendam)
  • Lara Krijgsman met het gedicht Wil ik zijn als een kaars (12 t/m 15 jaar, Gorinchem)
  • Karlijn Roozendaal met het verhaal Het is niet mijn schuld dat ik mama’s ogen heb (16 t/m 19 jaar, ‘s-Gravenhage)
  • Kathelijne Geleijnse met het gedicht Het boek (16 t/m 19 jaar, Giessen)
  • Daniëlle van den Heuvel met het verhaal Hora ruit! (20 jaar en ouder, Breda)
  • Els Kentie-Groeneveld met het gedicht Een glimlach blijft (20 jaar en ouder, Nieuwendijk) 

2020/2021: 28ste uitschrijving, thema ‘Water, vriend of vijand’?

  • Gedichten volwassenen: Rob Boudestein uit Hollandscheveld met ‘De trui (februari 1953)’
  • Gedichten jeugd 12 tm 15 jaar: Joanna Copier uit Hagestein met ‘Water, vriend of vijand?’
  • Gedichten jeugd 16 tm 19 jaar: Eline Theunisse uit Hardinxveld-Giessendam ‘De oude man’
  • Verhalen volwassenen: Marianne Sinke uit Rijswijk Z-H met ‘Waterverf’;
  • Verhalen jeugd 12 tm 15 jaar: Lara Krijgsman uit Gorinchem met ‘De vraag’
  • Verhalen jeugd 16 tm 19 jaar: Odile Okkema uit Haarlem met ‘Levenswater’
Winnaars 2015/2016

Saskia de Vries

volwassenen, Amsterdam

De vergeten vrouw 

Nelleke Mulder

jongeren, Buurmalsen

Die blik

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen!

Winnaars 2016/2017

Anette  Akkerman

volwassenen, Maarssen

Wilskracht

Cristhe Vreugdenhil

jongeren, Gorinchem

Het Concert

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen!

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Winnaars 2017/2018

Yannick Smits

 Jongeren, Leiden

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen!

Winnaars 2018/2019

Rachel Golstein

 18 jaar, Meteren

Beschuit met muisjes

Naomi Bos

13 jaar, Werkendam

Lente vieren

Veerle Buiks

15 jaar, Woudrichem

Vier seizoenen in een dag

Bauke Vermaas

Zwolle

Mokka

Bruno Lowagie

Gent

Opa 75

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen!

Contact

Vragen? Stuur ons een mail!

Winnaars 2019/2020

Van de winnaars 2019/ 2020 zijn geen foto’s van de prijsuitreiking beschikbaar.

Anne-Lynn Knibbe

Onderbouw gedichten (12 t/m 15 jaar), Gorinchem (Zuid-Holland)

Corry Bloodshoofd-Breeden 

Volwassenen verhalen (20 jaar en ouder), Dalem (Zuid-Holland)

Gino Dekeyzer

Volwassen gedichten (20 jaar en ouder), Assebroek (België)

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen! 

Winnaars 2020/2021

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen! 

Winnaars 2021/2022

Joanna Copier

Gedichten jeugd 12 tm 15 jaar, Hagestein

Water, vriend of vijand?

Lara Krijgsman 

Verhalen jeugd 12 tm 15 jaar, Gorinchem 

De vraag

Eline Theunisse

Gedichten jeugd 16 tm 19 jaar, Hardinxveld-Giessendam

De oude man

Odile Okkema

Verhalen jeugd 16 tm 19 jaar, Haarlem

Levenswater

Rob Boudestein

Gedichten volwassenen, Hollandscheveld

De trui (februari 1953)

Marianne Sinke

Verhalen volwassenen, Rijswijk Z-H 

Waterverf

Ook meedoen?

Ga naar de actuele wedstrijd

Bestel het boek

En lees de prachtige inzendingen!